الألعاب المرشحة لجوائز The Game Awards 2019 Article

الألعاب المرشحة لجوائز The Game Awards 2019

الألعاب المرشحة لجوائز The Game Awards 2019

سنة 2019 قربت تنتهي ، وشوفنا فيها ألعاب كتير منها الجيد ومنها المميز ، ومع اقتراب حدث The Game Awards 2019 في شهر ديسمبر  لتوزيع جوائز الألعاب الأفضل في السنة بنكون متحمسين.

وامبارح تم الكشف عن قائمة الالعاب المرشحة لجائزة أفضل لعبة في 2019 ، وتم الكشف عن جوائز تانية


Game of The Year

Control (Remedy/505 Games

Death Stranding(Kojima Productions/SIE

Super Smash Bros. Ultimate(Bandai-Namco/Sora/Nintendo

Resident Evil 2(Capcom/Capcom

Sekiro: Shadows Die Twice(From Software/Activision

The Outer Worlds(Obsidian/Private Division

Best Game Direction

Control (Remedy/505 Games

Death Stranding (Kojima Productions/SIE

Resident Evil 2 (Capcom/Capcom

Sekiro: Shadows Die Twice(From Software/Activision

Outer Wilds(Mobius Digital/Annapurna

Best Narrative

A Plague Tale: Innocence(Asobo/Focus Home

Control (Remedy/505

Death Stranding(Kojima Productions/SIE

Disco Elysium(ZA/UM

The Outer Worlds(Obsidian/Private Division

Best Art Direction

Control(Remedy/505

Death Stranding(Kojima Productions/SIE

Gris (Nomada Studio/Devolver

Sayonara Wild Hearts(Simogo/Annapurna

Sekiro: Shadows Die Twice(From Software/Activision

The Legend of Zelda: Link's Awakening(Grezzo/Nintendo

Best Score/Music

Cadence of Hyrule(Brace Yourself Games/Nintendo

Death Stranding(Kojima Productions/SIE

Devil May Cry 5(Capcom

Kingdom Hearts III(Square Enix

Sayonara Wild Hearts(Simogo/Annapurna

Best Audio Design

Call of Duty: Modern Warfare(Infinity Ward/Activision

Control (Remedy/505

Death Stranding(Kojima Productions/SIE

Gears 5(The Coalition/Xbox Game Studios

Resident Evil 2(Capcom

Sekiro: Shadows Die Twice(From Software/Activision

Best Performance

Ashly Burchas Parvati Holcomb, The Outer Worlds

Courtney Hopeas Jesse Faden, Control

Laura Baileyas Kait Diaz, Gears 5

Mads Mikkelsenas Cliff, Death Stranding

Matthew Porrettaas Dr. Casper Darling, Control

Norman Reedusas Sam Porter Bridges, Death Stranding

Games for Impact

Concrete Genie(Pixelopus/SIE

Gris(Nomada Studio/Devolver

Kind Words(Popcannibal

Life is Strange 2(Dontnod/Square Enix

Sea of Solitude(Jo-Mei Games/EA

Best Ongoing Game

Apex Legends(Respawn)

Destiny 2(Bungie)

Final Fantasy XIV(Square Enix)

Fortnite(Epic Games)

Tom Clancy's Rainbow Six Siege(Ubisoft Montreal/Ubisoft)

Best Independent Game

Baba Is You(Hempuli

Disco Elysium(ZA/UM

Katana ZERO(Askiisoft/Devoler

Outer Wilds(Mobius Digital/Annapurna

Untitled Goose Game(House House/Panic

Best Mobile Game

Call of Duty: Mobile(TiMi Studios/Activision

GRINDSTONE(Capybara Games

Sayonara Wild Hearts(Simogo/Annapurna

Sky: Children of Light(Thatgamecompany

What the Golf?(Tribland

Best Community Support

Apex Legends(Respawn/EA

Destiny 2(Bungie

Final Fantasy XIV(Square Enix

Fortnite(Epic Games

Tom Clancy's Rainbow Six Siege(Ubisoft Montreal/Ubisoft

Best VR/AR Game

Asgard's Wrath(Sanzaru Games/Oculus Studios

Blood & Truth(SIE London Studio/SIE

Beat Saber(Beat Games

No Man's Sky(Hello Games

Trover Saves the Universe(Squanch Games

Best Action Game

Apex Legends(Respawn/EA

Astral Chain(Platinum Games/Nintendo

Call of Duty: Modern Warfare(Infinity Ward/Activision

Devil May Cry 5(Capcom/Capcom

Gears 5(The Coalition/Xbox Game Studios

Metro Exodus(4A Games/Deep Silver

Best Action/Adventure Game

Borderlands 3(Gearbox/2K

Control (Remedy/505 Games

Death Stranding(Kojima Productions/SIE

Resident Evil 2(Capcom

The Legend of Zelda: Link's Awakening(Grezzo/Nintendo

Sekiro: Shadows Die Twice(From Software/Activision

Best RPG

Disco Elysium(ZA/UM

Final Fantasy XIV(Square Enix

Kingdom Hearts III(Square Enix

Monster Hunter World: Iceborne(Capcom

The Outer Worlds(Obsidian/Private Division

Best Fighting Game

Dead or Alive 6(Team Ninja/Koei Tecmo

Jump Force(Spike Chunsoft/Bandai Namco

Mortal Kombat 11(NetherRealm/WBIE

Samurai Showdown(SNK/Athlon

Super Smash Bros. Ultimate(Bandai Namco/Sora/Nintend

Best Family Game

Luigi's Mansion 3(Next Level Games/Nintendo

Ring Fit Adventure(Nintendo EPD/Nintendo

Super Mario Maker 2(Nintendo EPD/Nintendo

Super Smash Bros. Ultimate(Bandai Namco/Sora/Nintendo

Yoshi's Crafted World (Good-Feel/Nintendo

Best Strategy Game

Age of Wonders: Planetfall(Triumph Studios/Paradox

Anno 1800(Blue Byte/Ubisoft

Fire Emblem: Three Houses(Intelligent Systems/Koei Tecmo/Nintendo)

Total War: Three Kingdoms(Creative Assembly/Sega

Tropico 6(Limbic Entertainment/Kalypso Media

Wargroove (Chucklefish

Best Sports/Racing Game

Crash Team Racing Nitro-Fueled(Beenox/Activision

DiRT Rally 2.0(Codemasters

eFootball Pro Evolution Soccer 2020(PES Productions/Konami

F1 2019(Codemasters

FIFA 20(EA Sports

Best Multiplayer Game

Apex Legends(Respawn/EA

Borderlands 3(Gearbox/2K

Call of Duty: Modern Warfare(Infinity Ward/Activision

Tetris 99(Arika/Nintendo

Tom Clancy's The Division 2(Massive Entertainment/Ubisoft

Fresh Indie Game Presented by Subway

ZA/UMfor Disco Elysium

Nomada Studiofor Gris

DeadToast Entertainmentfor My Friend Pedro

Mobius Digitalfor Outer Wilds

Mega Critfor Slay the Spire

House Housefor Untitled Goose Game

COMMUNITY AWARD

Content Creator of the Year

Courage - Jack Dunlop

Dr. Lupo- Benjamin Lupo

Ewok- Soleil Wheeler

Grefg- David Martínez

Shroud- Michael Grzesiek

ESPORTS AWARDS

Best Esports Game

Counter-Strike: Global Offensive(Valve

DOTA2(Valve

Fortnite (Epic Games

League of Legends(Riot Games

Overwatch(Blizzard

Best Esports Player

Kyle ‘Bugha’ Giersdorf(Immortals, Fortnite

Lee ‘Faker’ Sang-hyeok(SK Telecom, League of Legends

Luka ‘Perkz’ Perkovic(G2 Esports, League of Legends

Oleksandr ‘S1mple’ Kostyliev(Natus Vincere, CSGO

Jay ‘Sinatraa’ Won(SF Shock, Overwatch

Best Esports Team

Astralis (CS:GO

G2 Esports(LOL

OG (DOTA2

San Francisco Shock(OWL

Team Liquid(CS:GO

Best Esports Event

2019 Overwatch League Grand Finals

EVO 2019

Fortnite World Cup

IEM Katowice 2019

League of Legends World Championship 2019

The International 2019

Best Esports Coach

Eric ‘adreN’ Hoag(Team Liquid, CS:GO

Nu-ri ‘Cain’ Jang (Team Liquid, LOL

Fabian ‘GrabbZ’ Lohmann(G2 Esports, LOL

Kim ‘Kkoma’ Jeong-gyun (SK Telecom T1, LOL

Titouan ‘Sockshka’ Merloz(OG, DOTA2

Danny ‘Zonic’ Sørensen (Astralis, CSGO

Best Esports Host

Eefje “Sjokz” Depoortere

Alex “Machine” Richardson

Paul “Redeye” Chaloner

Alex “Goldenboy” Mendez

Duan "Candice" Yu-Shuang

GET THE

SCOOPS FIRST!


حفل The Game Awards 2019 هيكون رسميًا في 13 ديسمبر ، وأكيد هنغطي معاكم الحدث عشان نوضح الجوائز والألعاب الفائزة  ، تابعونا ...